MartinMartin

Celé dny za volantem, to je můj život. Litujete kamioňáky? Zkuste se zamyslet, jaké to je doručovat celý den balíky v Praze. Stát v zácpě, když jedete do práce, to je otrava. Ale stát v zácpě v práci, kdy musíte stihnout doručit desítky balíků, to je mnohem horší. Většinou potom nezbyde ani čas na oběd, o svačině ani nemluvím. Když přijedu večer domů, jsem rád, že si můžu natáhnout nohy.

Jako diabetik 2. typu na inzulínu mám s hypoglykemiemi už také svou zkušenost. O tom, že mi hypa hrozí, jsem se dozvěděl od mé diabetoložky hned na začátku. Je fakt skvělá a na začátku mě varovala před vším možným a poradila, jak se v které situaci zachovat. Díky ní jsem rychle poznal, že jde o hypoglykemii, když se mi začala při jízdě rozmazávat auta. A taky jsem věděl, jak je to nebezpečné. Rychle jsem zastavil (jasně, že na zákazu, protože jinde nebylo místo) a napil se limonády. Za chvilku to bylo dobré, ale nepříjemný pocit zůstal. Co když hypo příště nepoznám? Za volantem je to nebezpečné, to vím.

Stále jsem potom přemýšlel, co jsem mohl udělat špatně. Doteď myslím, že to byla moc rychlá snídaně a chybějící oběd. Když stojíte v zácpě, těžko odhadnete, kdy se dostanete k jídlu. Nejprve jsem se trochu bál to na kontrole diabetoložce říci, abych nedostal „vynadáno“. Protože jsem ale asi po deseti dnech dostal další hypo, nakonec jsem se odhodlal. Chtěl jsem být zodpovědný nejen k sobě, ale i k ostatním. Zatím nebyly hypa tak závažné a zvládal jsme je sám. Přesto to je ale v autě risk. Doufal jsem, že mi doktorka poradí, jak se hypům vyhnout.

Když jsem jí o tom začal říkat, připadal jsem si jak malý kluk, který se musí rodičům přiznat, že snědl bonbony. Bral jsem to tak, že hypo je moje chyba a můžu si za ně sám, protože nedodržuji její rady. Doktorka byla ale skvělá. Vlastně mě za to, že jsem jí o hypech řekl, pochválila. Potvrdila mi, že je důležité je nepodceňovat. Potom jsme probírali, jak by se dalo zařídit, abych je neměl tak často. Léčbu jsme zatím neměnili, ale pokud by se nezlepšilo, nasadí mi nějaký nový inzulín, u kterého nejsou hypa tak častá.